امروز ...
پنج شنبه ٣ فروردين ١٣٩٦
اِلخَميس ٢٤ جمادي الثاني ١٤٣٨
Thursday, March 23, 2017

در چنین روزی ...

* روز ملی پاکستان

* روز جهانی هواشناسی


نظرسنجی
امضاء معاهده صلح حزب اسلامی حکمتیار منجر به چه پیامدی خواهد شد ؟
1:
51%
2:
1%
3:
4%
4:
44%


پند روز

امام محمدباقر(ع): راه خودبینی و غرور را با شناختن خود، بر خویش ببندید


وزارت معارف 11 هزار معلم استخدام می کند.

وزارت معارف افغانستان برای سال تعلیمی 1391 هجری شمسی، یازده هزار فارغ موسسات تحصیلات عالی و نیمه عالی را به عنوان معلم در مکاتب استخدام می نماید.

وزارت معارف 11 هزار معلم استخدام می کند. صدیق پتمن معین مسلکی وزارت معارف افغانستان به روز سه شنبه در نشستی که به هدف مشوره با نماینده های ریاست های معارف افغانستان راه اندازی شده بود، گفت که استخدام این معلمین توسط یک هیات متشکل از نماینده های وزارت معارف و اداره اصلاحات اداری صورت خواهد گرفت.
آقای پتمن همچنان گفت که سوالات امتحان توسط مسوولین وزارت معارف در کابل ترتیب شده، اما امتحان در ولایاتی که با مشکل کمبود معلمین مواجه اند، توسط هیات موظف اخذ می گردد:
« در حدود 240 ولسوالی افغانستان به کمبود معلم و یا نبود معلم مواجه هستیم، ورکشاپ که امروز شاهد هستید، یازده هزار بستی که وزارت مالیه امسال در تشکیلات وزارت معارف داده 60 فیصد برای زنان در نظر گرفتیم. موضوع دوم جذب شاگردان برای تربیه معلم می باشد که در نشست امروز بحث صورت می گیرد. نمایندگان ریاست ها معارف را به کابل خواستیم تا روی موضوع صحبت نمایند.»
آقای پتمن همچنان گفت که برای آن عده از استادان مسلکی اناث که در ولسوالی های نا امن ولایات ارزگان و پکتیکا استخدام می گردند، بین هشت صد تا دوازده صد دالر معاش در نظر گرفته شده است.
معین مسلکی وزارت معارف اظهار امیدواری نمود که برنامه استخدام معلمین به صورت شفاف و عادلانه صورت گرفته و استادان مسلکی در مکاتب کشور استخدام شوند.
اما شماری از تحلیلگران امور به شفافیت این برنامه به دیده شک می نگرند و می گویند که حکومت افغانستان طی چند سال گذشته نتوانسته است تا افراد مسلکی را در معارف جذب کند.
حبیب الله رفیع یک تن از تحلیلگران افغان در این مورد به رادیو آزادی چنین گفت: « متاسفانه تا حال هیچ پروسهء شفاف به نظر نیامده که کسی به اساس لیاقت مقرر گردد، وقتی که در دیگر ادارات دولت این عدالت صورت نگرفته، فکر می کنم که در وزارت معارف هم امکان ندارد.»
اما معین مسلکی وزارت معارف می گوید که این وزارت طی چند سال گذشته تلاش نموده تا استادان مسلکی را در مکاتب مختلف کشور استخدام نماید.
قرار معلومات آقای پتمن در حال حاضر 193 هزار معلم در مکاتب کشور مصروف تدریس می باشند که حدود ۴۰ درصد آنان را استادان مسلکی تشکیل می دهند.
مسوولین وزارت معارف می گویند که به هدف حل مشکل کمبود استادان مسکلی، این وزارت در نظر دارد سال آینده 20 هزار فارغان مکاتب را در دارالعملمین های کشور جذب نماید.

شناسه خبر: 27962 موضوع خبر: آموزش، اداری، دولتی
زمان ارسال:
چهارشنبه1390/12/24 ساعت 9:29

اخبار مرتبط:

نظرات:
من به شفافیت پروسه جلب وجذب دروزارت معارف به شدت تردید دارم چراکه درهمه ادارات افغانستان وخصوصا وزارت معارف پروسه رقابت هیجگاه شفاف نبوده وفساداداری بیدادمیکندنام: (اختياري)
ايميل: (اختياري)
نظر شما
تصوير امنيتي تصوير امنيتي

کانال تلگرام پایگاه خبری افغان نیوز
پایگاه خبری افغان نیوز در فیس بوک
پایگاه خبری افغان نیوز در توییتر
ثبت نام خبرنگاری افتخاری


جستجو در مطالب

فروردین
اردیبهشت
خرداد
تیر
مرداد
شهریور
مهر
آبان
آذر
دی
بهمن
اسفند
<
فروردین
۱۳۹۶
>
شیدسچپج
۲۸۲۹۳۰۱۲۳۴
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱۱
۲۳۴۵۶۷۸

نسخه RSS 2


ارسال اخبار به ایمیل شما

ایمیل خود را در این قسمت وارد کنید:

همه حقوق برای پایگاه خبری افغان نیوز محفوظ است