امروز ...
پنج شنبه ٣ فروردين ١٣٩٦
اِلخَميس ٢٤ جمادي الثاني ١٤٣٨
Thursday, March 23, 2017

در چنین روزی ...

* روز ملی پاکستان

* روز جهانی هواشناسی


نظرسنجی
امضاء معاهده صلح حزب اسلامی حکمتیار منجر به چه پیامدی خواهد شد ؟
1:
51%
2:
1%
3:
4%
4:
44%


پند روز

امام زین العابدین(ع): شرابخواری و قماربازی از گناهانی است که پرده ها را پاره می کند و شرم و حیا را از میان بر می دارد


هتل‌های مرز ترکیه و سوریه بیمارستان تروریست‌هاست

تولوهان تیکلی اوغلو خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان ترک مدارک جدیدی درباره دست داشتن ترکیه و عربستان سعودی در حمایت از گروه‌های ترویست مسلح در سوریه منتشر و عنوان کرد: هتل‌هایی که عربستان در مرز با ترکیه احداث کرده است به محلی برای معالجه تروریست‌ها تبدیل شده است.

هتل‌های مرز ترکیه و سوریه بیمارستان تروریست‌هاست

  به نقل ازشبکه تلویزیونی سوریه، اوغلو خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان ترک که پیگیر اخبار مربوط به آوارگان سوری در مرز ترکیه با سوریه است در برنامه "پرسش‌های ممنوعه" با اشاره به ساخت چهار هتل از سوی عربستان در مرزهای بین ترکیه و سوریه گفت: در سفرهایم به همراه هیئت دانمارکی به مناطق مرزی ترکیه با سوریه، چهار ساختمان را مشاهده کردم که تابلو هتل بر سر در آن‌ها نصب شده بود و به شدت از آن‌ها محافظت می‌شد.

این خبرنگار ترک در ادامه مشاهدات خود از این هتل‌ها که به اسم پناهگاهی برای آوارگان در مرزهای ترکیه و سوریه ساخته شده گفت: من خودم را هلندی جا زدم و توانستم از نگهبانان برای ورود به یکی از ساختمان‌ها اجازه بگیرم. در داخل ساختمان سربازانی را دیدم که دست‌ها و پاهایشان قطع شده بود و از بدنشان خون می‌ریخت و حال برخی از آن‌ها بسیار وخیم بود.

وی با اشاره به نوع کاربری هتل‌های ساخته شده ادامه عنوان کرد: عربستان چهار بیمارستان برای درمان تروریست‌هایی که در سوریه زخمی می‌شوند در مرز ترکیه با سوریه احداث کرده است و کسانی در آن ساختمان‌ها بودند، آوارگان سوری نبودند بلکه اعضای گروه موسوم به ارتش آزاد و جبهه النصره بودند.

این خبرنگار ترک در بخش دیگری از افشاگری خود به مدارک خود در این خصوص اشاره کرد و اظهار داشت: روزنامه‌ها اجازه انتشار مدارک را نمی‌دهند ولی من مدارکی در اختیار دارم که حاضرم ارائه کنم.

تیکلی اوغلو افزود: مرزهای ترکیه با سوریه پر از شبه نظامیان مسلح است و وجود سلاح در دست مردم تاثیر منفی بر ترکیه خواهد گذاشت.

در همین خصوص هم، کنان چامورجو روزنامه نگار ترک در مجله باگیمسیز نوشتاظهارات : این خبرنگار بخشی از فریاد مردم ترکیه است که نگران گسترش تروریسم در کشورشان هستند. تروریسم افراط گرا مانند سرطان در حال گسترش در منطقه است.

این روزنامه نگار در پایان نوشت: شمار ترک‌هایی که در سوریه کشته شده‌اند بیشتر از ترک‌هایی است که در ده سال جنگ افغانستان کشته شده‌اند.

 

شناسه خبر: 67402 موضوع خبر: تروریسم، ترکیه، سوریه، بین المللی
زمان ارسال:
يك شنبه1392/08/05 ساعت 14:28

اخبار مرتبط:

نظرات:نام: (اختياري)
ايميل: (اختياري)
نظر شما
تصوير امنيتي تصوير امنيتي

کانال تلگرام پایگاه خبری افغان نیوز
پایگاه خبری افغان نیوز در فیس بوک
پایگاه خبری افغان نیوز در توییتر
ثبت نام خبرنگاری افتخاری


جستجو در مطالب

فروردین
اردیبهشت
خرداد
تیر
مرداد
شهریور
مهر
آبان
آذر
دی
بهمن
اسفند
<
فروردین
۱۳۹۶
>
شیدسچپج
۲۸۲۹۳۰۱۲۳۴
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱۱
۲۳۴۵۶۷۸

نسخه RSS 2


ارسال اخبار به ایمیل شما

ایمیل خود را در این قسمت وارد کنید:

همه حقوق برای پایگاه خبری افغان نیوز محفوظ است