هتل‌هاي مرز تركيه و سوريه بيمارستان تروريست‌هاست

تولوهان تيكلي اوغلو خبرنگار شبكه سي‌ان‌ان ترك مدارك جديدي درباره دست داشتن تركيه و عربستان سعودي در حمايت از گروه‌هاي ترويست مسلح در سوريه منتشر و عنوان كرد: هتل‌هايي كه عربستان در مرز با تركيه احداث كرده است به محلي براي معالجه تروريست‌ها تبديل شده است.

هتل‌هاي مرز تركيه و سوريه بيمارستان تروريست‌هاست

  به نقل ازشبكه تلويزيوني سوريه، اوغلو خبرنگار شبكه سي‌ان‌ان ترك كه پيگير اخبار مربوط به آوارگان سوري در مرز تركيه با سوريه است در برنامه "پرسش‌هاي ممنوعه" با اشاره به ساخت چهار هتل از سوي عربستان در مرزهاي بين تركيه و سوريه گفت: در سفرهايم به همراه هيئت دانماركي به مناطق مرزي تركيه با سوريه، چهار ساختمان را مشاهده كردم كه تابلو هتل بر سر در آن‌ها نصب شده بود و به شدت از آن‌ها محافظت مي‌شد.

اين خبرنگار ترك در ادامه مشاهدات خود از اين هتل‌ها كه به اسم پناهگاهي براي آوارگان در مرزهاي تركيه و سوريه ساخته شده گفت: من خودم را هلندي جا زدم و توانستم از نگهبانان براي ورود به يكي از ساختمان‌ها اجازه بگيرم. در داخل ساختمان سربازاني را ديدم كه دست‌ها و پاهايشان قطع شده بود و از بدنشان خون مي‌ريخت و حال برخي از آن‌ها بسيار وخيم بود.

وي با اشاره به نوع كاربري هتل‌هاي ساخته شده ادامه عنوان كرد: عربستان چهار بيمارستان براي درمان تروريست‌هايي كه در سوريه زخمي مي‌شوند در مرز تركيه با سوريه احداث كرده است و كساني در آن ساختمان‌ها بودند، آوارگان سوري نبودند بلكه اعضاي گروه موسوم به ارتش آزاد و جبهه النصره بودند.

اين خبرنگار ترك در بخش ديگري از افشاگري خود به مدارك خود در اين خصوص اشاره كرد و اظهار داشت: روزنامه‌ها اجازه انتشار مدارك را نمي‌دهند ولي من مداركي در اختيار دارم كه حاضرم ارائه كنم.

تيكلي اوغلو افزود: مرزهاي تركيه با سوريه پر از شبه نظاميان مسلح است و وجود سلاح در دست مردم تاثير منفي بر تركيه خواهد گذاشت.

در همين خصوص هم، كنان چامورجو روزنامه نگار ترك در مجله باگيمسيز نوشتاظهارات : اين خبرنگار بخشي از فرياد مردم تركيه است كه نگران گسترش تروريسم در كشورشان هستند. تروريسم افراط گرا مانند سرطان در حال گسترش در منطقه است.

اين روزنامه نگار در پايان نوشت: شمار ترك‌هايي كه در سوريه كشته شده‌اند بيشتر از ترك‌هايي است كه در ده سال جنگ افغانستان كشته شده‌اند.

 

شناسه خبر: 67402 موضوع خبر: تروریسم، ترکیه، سوریه، بين المللي
زمان ارسال:
يك شنبه1392/08/05 ساعت 14:28

اخبار مرتبط:

نظرات:نام: (اختياري)
ايميل: (اختياري)
نظر شما
تصوير امنيتي تصوير امنيتي

تمامی حقوق برای گروه خبری افغان نیوز محفوظ است.