- دوشنبه 8 جوزا 1396
Monday, May 29, 2017
 

هتل‌های مرز ترکیه و سوریه بیمارستان تروریست‌هاست

5 آبان 14:28

تولوهان تیکلی اوغلو خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان ترک مدارک جدیدی درباره دست داشتن ترکیه و عربستان سعودی در حمایت از گروه‌های ترویست مسلح در سوریه منتشر و عنوان کرد: هتل‌هایی که عربستان در مرز با ترکیه احداث کرده است به محلی برای معالجه تروریست‌ها تبدیل شده است.


  به نقل ازشبکه تلویزیونی سوریه، اوغلو خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان ترک که پیگیر اخبار مربوط به آوارگان سوری در مرز ترکیه با سوریه است در برنامه "پرسش‌های ممنوعه" با اشاره به ساخت چهار هتل از سوی عربستان در مرزهای بین ترکیه و سوریه گفت: در سفرهایم به همراه هیئت دانمارکی به مناطق مرزی ترکیه با سوریه، چهار ساختمان را مشاهده کردم که تابلو هتل بر سر در آن‌ها نصب شده بود و به شدت از آن‌ها محافظت می‌شد.

این خبرنگار ترک در ادامه مشاهدات خود از این هتل‌ها که به اسم پناهگاهی برای آوارگان در مرزهای ترکیه و سوریه ساخته شده گفت: من خودم را هلندی جا زدم و توانستم از نگهبانان برای ورود به یکی از ساختمان‌ها اجازه بگیرم. در داخل ساختمان سربازانی را دیدم که دست‌ها و پاهایشان قطع شده بود و از بدنشان خون می‌ریخت و حال برخی از آن‌ها بسیار وخیم بود.

وی با اشاره به نوع کاربری هتل‌های ساخته شده ادامه عنوان کرد: عربستان چهار بیمارستان برای درمان تروریست‌هایی که در سوریه زخمی می‌شوند در مرز ترکیه با سوریه احداث کرده است و کسانی در آن ساختمان‌ها بودند، آوارگان سوری نبودند بلکه اعضای گروه موسوم به ارتش آزاد و جبهه النصره بودند.

این خبرنگار ترک در بخش دیگری از افشاگری خود به مدارک خود در این خصوص اشاره کرد و اظهار داشت: روزنامه‌ها اجازه انتشار مدارک را نمی‌دهند ولی من مدارکی در اختیار دارم که حاضرم ارائه کنم.

تیکلی اوغلو افزود: مرزهای ترکیه با سوریه پر از شبه نظامیان مسلح است و وجود سلاح در دست مردم تاثیر منفی بر ترکیه خواهد گذاشت.

در همین خصوص هم، کنان چامورجو روزنامه نگار ترک در مجله باگیمسیز نوشتاظهارات : این خبرنگار بخشی از فریاد مردم ترکیه است که نگران گسترش تروریسم در کشورشان هستند. تروریسم افراط گرا مانند سرطان در حال گسترش در منطقه است.

این روزنامه نگار در پایان نوشت: شمار ترک‌هایی که در سوریه کشته شده‌اند بیشتر از ترک‌هایی است که در ده سال جنگ افغانستان کشته شده‌اند.